Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
W późniejszy wieku Naborowski zwrócił ku środowisku szlacheckiemu. Zainteresował się jego sprawami i dążeniami. Do wierszy ziemiańskich zaliczamy takie utwory jak: „Votum” czy „Pieśń ad imitationem Horatiuszowej ody: << Beatus ille, qui procul negotiis>>. W tych utworach Naborowski posługuje się nieco innym stylem, bardziej przystającym do nowej tematyki. Tutaj poeta wyraża stanowe marzenia, dostrzegalna jest tu obecność mitu ziemiańskiego.

Naborowski pisał epitafia, treny, erotyki, fraszki, sięgał także po kunsztowne formy sonetu oraz echa. Stworzył też cykl panegirycznych listów poetyckich do Krzysztofa i Janusza Radziwiłłów. Tłumaczył z kilku języków: z łaciny, włoskiego, francuskiego i niemieckiego.

Przekłady:
„Sonety” Francesco Petrarca
„Tryumf miłości” Francesco Petrarca
„Tryumf wiary” Guillaume de Saluste Du Bartas
„Pieśni” Lobwasser
„Descriptio gentium” Maciej Kazimierz Sarbiewski.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Krótkość żywota - analiza i interpretacja
2  Róża - analiza i interpretacja
3  Na oczy królewny angielskiej - analiza i interpretacjaKomentarze: Charakterystyka twórczości Daniela Naborowskiego

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-12-16 21:12:20

i tak to zostało napisane. słowo 'nie' odnosi się tylko do pierwszej części zdania, czyli 'nie wierzy, by człowiek mógł przejść przez życie bez grzechu' natomiast reszta to jest już to, co wyznaje.


2018-11-20 21:43:43

No, ale to zdanie brzmi niepoprawnie, ponieważ dałaś spójnik 'i', a nie 'ale'. "Jako kalwin nie wierzy, by człowiek mógł przejść przez życie bez grzechu, ale wierzy w to, że zbawienie człowieka zależy jedynie od Bożej łaski, a nie ma nic wspólnego z dobrymi czy złymi czynami."-To jest zdanie poprawne.


2018-10-27 16:52:53

"Jako kalwin nie wierzy, by człowiek mógł przejść przez życie bez grzechu oraz w to, że zbawienie człowieka zależy jedynie od Bożej łaski, a nie ma nic wspólnego z dobrymi czy złymi czynami." . Wyznawcy kalwinizmu wierza w predestynacje- innymi slowy w to, ze to kto zostanie zbawiony lub nie zostalo juz okreslone przez Boga, a my nie mamy na to wplywu. Zatem, Naborowski, niewatpliwie w to wierzyl, bedac kalwinem ..
Streszczenia książek
Tagi: